Výtvarné dílny

Konečně jsme se dočkali! Ve středu 20.1. 2021 nás navštívil pan Fojtů, který pro zájemce – školy, kluby, rodiče s dětmi – pořádá řemeslné dílny.  Pro nás si připravil malování na sklo a slepování modelů z dřevěných lišt.
V úvodu dílny nás seznámil s historií sklářského průmyslu a dřevovýroby, zhlédli jsme instruktážní video, fotografie výrobků a pak už jsme všichni dostali plánek letadélka, dřevěné součástky a lepidlo a začali jsme se stavbou “na sucho”. Teprve po kontrole, že je model v pořádku, jsme mohli letadélko slepit. A povedlo se to i děvčatům! Další model byl vagónek.
Druhá dílna se týkala malování na sklo – vytvořili jsme malovanou vitráž  a pak přívěsek pro maminky. S barevnou kůžičkou na krku jim bude slušet.
Obě dílny se vydařily, práce nás velmi bavila a my se těšíme na další návštěvu pana Fojtů ve škole, nebo třeba na ozdravném pobytu.