Výroba dřevěných kuželek 7.B

V úterý 13. června 2023 třída 7. B navštívila vybavenou truhlářskou dílnu nedalekého Střediska volného času Gurťjevova a vyrobila si dvě sady švédských dřevěných kuželek včetně úložných krabic.

Venkovní společenská hra, kterou si žáci vyráběli, se nazývá Kubb. Děti se rozdělily do dvou skupin. Jedna skupina vyráběla jednotlivé kuželky, tzv. kubby, a jednu větší kuželku – figurku krále. Technikou gravírování si zdobily jednotlivé kubby, každý svůj jeden vlastní. Druhá skupina vyráběla dřevěnou krabici, do které si uložily veškeré komponenty hry. Potom se obě skupiny vyměnily.

Ve venkovních prostorách střediska jim byla vysvětlena pravidla hry a obdržely i tištěnou verzi pravidel hry. Nakonec si hru vyzkoušely.

Akce se mohla uskutečnit také díky laskavému přispění Statutárního města Ostravy prostřednictvím grantu Talentmanagement.

P. Bartková