Svět kolem nás – Tanzánie

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 se žáci 8. ročníků a vybrání žáci 6. a 7. tříd vydali do kina Luna na projekt Svět kolem nás – Tanzánie – divoké srdce Afriky.

Tento projekt má už svou tradici a výuková rovina programu koresponduje s RVP (rámcovým vzdělávacím programem).

Jubilejní desátý díl projektu Svět kolem nás, nás přenesl do málo navštěvované, rozlehlé a nádherné divočiny, která je jednou z nejromantičtějších a současně nejpřátelštějších zemí v Africe. Do Tanzánie.  Seznámili jsme se s nejkrásnějšími národními parky, divokými zvířaty (sloni, žirafy, pakoni, šimpanzi, lvi atd.). Dále jsme shlédli nejvyšší horu Afriky, bylo nám poodhaleno tajemství Velké příkopové propadliny, prozkoumali jsme Tanganiku, nejdelší a nejhlubší sladkovodní jezero na světě. Bylo nám ukázano, jak teď žijí Masajové, dříve obávaní bojovníci. Dokonce jsme viděli i nejstarší obyvatele země, potomky lovců a sběračů, lidi z kmene Hadza.

Tato akce se nám moc líbila, bylo úžasné sledovat záběry z dané země a zároveň poslouchat vyprávění člověka, který se tohoto projektu sám účastnil a vše zdokumentoval.

A. Děcká