Slunečný den v ZOO Ostrava

Z návštěvy zoologické zahrady mají děti radost vždy. Dne 5. 10. 2021 si ji užili žáci přípravné třídy, prvňáčci, druháci a třeťáci. Díky naší účasti v programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který je zaměřen mimo jiné také na rozvoj přírodovědných oblastí, jsme mohli navštívit ostravskou ZOO. V zahradách se už dávno nepozorují zvířata jen za sklem, děvčata a chlapci byli s mnohými z nich v přímém kontaktu. Venkovní expozice byly otevřeny, a tak děti mohly vidět slony, žirafy, opice, šelmy a další zvířecí obyvatele, kterým zaměstnanci ZOO poskytují co nejpřirozenější podmínky k životu. Velkou pozornost budili šimpanzi hornoguinejští v Pavilónu evoluce. Nejmladší žáci zhlédli zoologickou zahradu také ze sedadel vláčku, který mezi expozicemi projíždí. Spokojenost z návštěvy ostravské ZOO podtrhlo i hřejivé paprsky podzimního slunce.

R. Fryčková