Pohádková Ostrava 2022

Dne 3. června 2022 se vybraní žáci 5. a 6. ročníku naší školy zúčastnili soutěže pořádané SVČ Korunka ve spolupráci s Ostravským muzeem pod názvem „Pohádková Ostrava“, která byla finančně podpořena statutárním městem Ostrava.

Pomocí mapky, kterou děti obdržely na startu, hledaly v centru Ostravy sedm objektů (Stará radnice, kostel sv. Václava, kavárna U Zlaté koruny, Mariánský morový sloup atd.), u kterých je čekali herci, kteří jim zahráli scénku. Žáci si měli zapamatovat, případně si zapisovat, fakta, která se dozvěděli. Také bylo jejich úkolem pečlivě si budovu prohlédnout. Na závěr žáci vyplnili test, který nebyl vůbec jednoduchý.

Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí a historických faktů o centru Ostravy a podle jejich reakcí si tuto akci velmi užili.

Žáci 6. B ve složení Renata Burianová, Barbora Michalová, Jana Křepelková, Vendula Szijjártóová, Nela Širková a Petr Šula se ve své kategorii umístili na 1. místě a porazili tak dalších 18 skupin z jiných škol. Viz:  Výsledková listina Pohadk_OVA