Telefon:

Chrjukinova 1801/12,

700 30 Ostrava – Zábřeh

O škole

Základní škola se nachází v Ostravě - Zábřehu, na ulici Chrjukinova 12. Jsme školou s bohatou historií- vyučování zde bylo zahájeno již ve školním roce 1952/53. Od září roku 1967 získala statut školy s rozšířenou výukou jazyků. V září roku 2003 jsme se stali Fakultní školou Ostravské univerzity.

Výuka jazyků:

• metoda CLIL
  • bilingvní výuku ve výchovných předmětech a zeměpisu
  • přítomnost rodilých mluvčích na škole při výuce anglického a německého jazyka
  • druhý cizí jazyk zavádíme od 6. třídy (výběr z Nj, F, Rj)
  • dlouholetá kvalitní spolupráce se zahraničními školami, výlety do zahraničí

Metody a formy výuky

• Nejmodernější metody a formy výuky
  • Žáci jsou do výuky zapojování prostřednictvím činnostního vyučování, práce ve skupinách
  • Mnoho projektů
  • Ozdravné a turistické pobyty, plavecký výcvikový kurz
  • Mnoho aktivit, výletů a poznávacích zájezdů
  • Dlouholetá mezinárodní spolupráce mezi žáky a pedagogy partnerských zahraničních škol
  • 2 metody výuky čtení (mezi analyticko-syntetickou a genetickou metodou čtení)
  • 2 metody výuky matematiky (metoda výuky matematiky dle prof. M. Hejného nebo klasická výuka matematiky)

Aktivity školy

• Školička pro předškolní  děti
  • Spolupráce s organizacemi: Lesní škola, Pavučina, PČR, SDDM, Tyflocentrum, Knihovna MO, OU, aj.
  • Velký výběr odpoledních zájmových aktivit
  • Soutěže a odpolední akce pro žáky
  • Školní klub
  • Účast v mnoha projektech (Edison, E-Twining, EU-peníze do škol, Tablety do škol, Ovoce do škol, aj.)

Vybavení školy

• Kmenové třídy s interaktivními tabulemi
  • Odborné učebny (2 jazykové, chemie, počítačové, výtvarné, dílny, cvičná žákovská kuchyň aj.)
  • Nejmodernější technika (interaktivní tabule, vizualizéry, scannery, digitální mikroskop, aj.)
  • Nadstandartní vybavenost pomůckami do výuky
  • 3 zcela nově vybavená oddělení školní družiny, relaxační místnost
  • Školní knihovna s přístupem na internet
  • Školní jídelna s výběrem ze dvou jídel.